user profile: fgymat (comments / 80)
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
- 41
- 42
- 43
- 44
- 45
- 46
- 47
- 48
- 49
- 50
- 51
- 52
- 53
- 54
- 55
- 56
- 57
- 58
- 59
- 60
- 61
- 62
- 63
- 64
- 65
- 66
- 67
- 68
- 69
- 70
- 71
- 72
- 73
- 74
- 75
- 76
- 77
- 78
- 79
- 80
- 81
- 82
- 83
- 84
-
Meglepő, de megérdemelt győzelmet arattak a hazaiak. A helvét csapat gyors, lelkes és úgy látszik eredményes játékot mutatott be, míg a mieink nagyon lélektelenül, ötlettelenül rúgták a labdát. Különösen a középpályásokat marasztalta el a korabeli kritika. Ezen a gyenge teljesítményen még az sem segített, hogy a második félidőben Orth állt be a jobboldalra. A védekezésben bizonytalankodtak, a támadásokat nem segítették, lassúak voltak és erőnléttel sem bírták. Van még valami...?
Az utolsó félóra azt mutatta, hogy valamit mégiscsak megpróbált menteni válogatottunk, hiszen a kapott négy gól után sikerült némiképp, két találattal, szépíteni az eredményen.
forrás:
mafoci -
A találkozó iránt a szokásos, rendkívül nagy érdeklődés mutatkozott. A jegyüzérek az eredetileg 300.000 koronás űlőhelyeket 1.000.000-ért árulták és találtak is rá vevőt. Annyira fogytak a belépők, hogy csak amikor a mintegy száz osztrák szurkoló megérkezett derült ki, hogy az előzetesen lefoglalt jegyeiket is eladták. A helyzet rendkívül kellemetlen volt és végül is úgy sikerült többé-kevésbé megoldani, hogy a rendőrség bevezette Őket a pályára és a szögletzászló körül le tudtak ülni.
Már az első félidő elején sikerült vezetéshez jutnunk. Jobban játszottunk, többet is támadtunk, de a 35. percben mégis egyenlíthettek az osztrákok. Azaz... Fogl II. kézzel ért a labdához, így juttatva büntetőhőz a vendégeket. Az eredmény mégsem változott, mert Wieser kapu fölé rúgta a labdát.
A szünetben Hugo Meisl a "sógorok" szövetségi kapitánya érdekes vagy legalábbis szokatlan módon doppingolta fiait. Mindenki kapott egy pohár pezsgőt. Csak kicsin múlott, hogy ez a módszer nem terjedt el, ... -
Minden idők legnagyobb győzelme volt ez az olaszok ellen. Az egész válogatott dícséretesen harcolt és lelkesen, ügyesen játszott. Főleg Braun és Molnár (a második félidőben 10 perc alatt ért el mesterhármast) tett ki magáért, hiszen ketten ötöt vállaltak a hét magyar gólból! A mutatott játék a legcsodálatosabb időket idézte fel (és talán vetítette előre is). A hatalmas fölényt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy az olasz szépítő gól is csak egy 11-esből született meg.
Külön érdekessége a találkozónak, hogy ekkor ült másodszor az olasz kispadon Vittorio Pozzo, az a szövetségi kapitány, aki később két világbajnokságot is nyert csapatával. (De hosszú volt addig még az olaszok útja is!)
forrás:
mafoci -
Az északiak alaposan és rendkívül udvariatlanul "beköszöntek", hiszen alig kezdődött el a mérkőzés, máris vezettek. Szerencsére csapatunk nem ilyedt meg ettől a bemutatkozástól és válaszolni is tudott. Még tíz perc sem telt el és Orth ügyes csellel tört előre, majd hírtelen a két svéd védő között szöktette Eisenhoffer-t. Aki a kifutó kapus mellett egyenlített. Húsz perc múlva ismét a két magyar játszott össze és a 16-osról meglőtt labda a 5-ösön megpattanva talált utat a svéd kapuba. Máris mi vezettünk. Mint később kiderült ez a félidőben kialakult eredmény már a találkozó végéig nem változott.
forrás:
mafoci -
A mieinknél három újonc mutatkozott be, míg az osztrákok egy budapesti klubsérelem miatt a Rapid játékosokat voltak kénytelenek nélkülözni. Már négy éve nem győztünk Ausztria ellen, így a szurkolók semmiképpen nem elégedtek volna meg egy döntetlennel, már a mérkőzés előtt érezhető volt, hogy csak a győzelem a számukra is elfogadható eredmény.
Válogatottunk megfelelt az elvárásoknak és nagyszerű játékot produkálva végre sikerült diadalt aratnunk.
Bár a mérkőzés közben a közönség gyakran elégedetlenkedett is, hiszen a gólok csak sokára születtek meg, a végén azonban óriási ünneplést rendeztek. Különösen Kertész II.-t éltették és vállukon vitték le a pályáról.
forrás:
mafoci -
Előszőr jártak a finnek Budapesten. Válogatottunkat nem hozta lázba a mérkőzés és a szurkolók sem harapdálták a szájuk szélét izgalmukban.
Álmosan, unalmasan játszott együttesünk. Az északiak lelkesebbek voltak és még az első félidőben meg is szerezték a vezetést.
A második félidőben azután összekapták magukat fiaink és gyorsan átvettük a vezetést. 2-1 volt a javunkra, amikor Zsáknak egészen érdekes kalandja akadt a labdával. A finn csapat 11-eshez jutott és Eklöf állt a labda mögé. Neki futott és éppen a lövés pillanatában kapusunk is a labdafelé futott. A labda a kapu mellé szállt. A bíró, a szabályoknak megfelelően, újra rúgatta a büntetőt. Most Linna próbálkozott, de neki sem volt több szerencséje. Éles lövését Zsák hárította. Végeredményben Braun "Csibi" irányítása mellett biztos győzelmet arattunk.
forrás:
mafoci -
Nem voltak kedvezőek a jelek, hiszen a szúrkolói különvonat indítása "nem jött össze" és ami még kellemetlenebb volt, Blum sem utazhatott a válogatottal. A mérkőzés kezdete előtt kiderült, hogy betegsége miatt Plattkó sem tud védeni.
Végül ez utóbbi esemény nem gyengítette a csapatot. Az általánosan jól teljesítő védelemből is kiemelkedett Amsel. Sőt! A 28. percben Fogl II. teljesen szabályos szereléssel szerezte meg a labdát, de a bíró mégis a 11-es pontra mutatott. Wieser készülődött, majd nem túl erősen de nagyon jól helyezetten rúgta meg a labdát, amit azonban Amsel óriási bravúrral fogott. Az osztrákok védelme is jól szerepelt, de csatársoruk, hasonlóan a miénkhez nagyon gyenge napot fogott ki. Végül az Ő támadóik mégis egy "hajszálnyival" jobbnak bizonyúltak és ez most elég volt a győzelemhez.
forrás:
mafoci -
A svájciak talán kicsit túl jól emlékeztek arra, amikor Budapesten jártak (1922. június 15.) és 1-1-es döntetlent értek el.
Szinte lerohantuk a vendéglátókat. Gyors vezetés után, szinte csak mi támadtunk, de az első játékrészben még hősiesen ellenállt a helvét csapat. Így egygólos magyar vezetésnél mehetett pihenni a két válogatott.
A második félidőben azután teljesen felőrőltük az ellenfelet és szinte számolatlanul lőttük a gólokat. Különösen remekelt belső háromasunk Molnár György, Orth György, Hirzer Ferenc, akik a végső eredményhez is 2-2 góllal járultak hozzá.
forrás:
mafoci -
A döntetlen komoly csalódást keltett. Okát egyöntetűen a csatársor gólképtelenségében látták a kritikusok (persze ez nem volt nehéz, elég lehetett csak megnézni az eredményt). Többnyire elismerték, hogy valóban a legjobbak voltak a pályán, de szeríntük ezúttal nem csak a technikai tudásra kellett volna koncentrálni a csapat összeállításánál. A hibát abban látták, hogy a válogatók nem vették figyelembe az ellenfelet. A harcos, erőszakos, robbanékony olaszokkal szemben nekünk is hasonló erényeket felvonultató támadókat kellett volna csatasorba állítani és ilyenek még a tartalékok között is akadtak. A védelmet csak dícsérni lehetett, különösen a remekül védő Plattkó-t.
A szövetségi kapitány mellett tanácsadó szervként működött a következő válogató bizottság: Malaky Mihály, Máriássy Lajos, Fischer Mór, Földessy János, Zsarnóczay János. (Vajon az Ő javaslatuk mi volt az összeállítással kapcsolatban?)
forrás:
mafoci -
A magyar szövetség a két ország közötti 50. mérkőzésként ünnepelte ezt a 90 percet. Mindenki úgy gondolta, hogy az ünnep fényét a győzelem is emelni fogja.
Az ünnepi külsőségek között megrendezett találkozón a kezdő rúgást Hajós Alfréd szövetségi alelnök, aki tagja volt az első osztrák-magyaron játszó együttesnek, végezte el. Akkor még nem tudták, hogy ez lesz később az 51. magyar-osztrák találkozó. Az 1917. július 15-én játszott mérkőzésünk, csak később lett hivatalossá nyílvánítva, így az előző összecsapás volt az ötvenedik. (Most, így utólag összehasonlítva a két mérkőzést, ínkább az volt méltó az ünneplésre.)
Nem kezdtünk rosszúl és a 8. percben már a vendégek hálójában táncolt a labda. Azonban ezt a Hirzer találatot a játékvezető les címén nem ítélte gólnak. A félidő végére mégis vezettünk. De még az első játékrész vége előtt Fogl II.-t le kellett cserélni és ezt később komolyan megérezte a válogatott.
A védelem egyre kevésbé tudott ellenállni a "sógoroknak" és a másod... -
A 65.000 néző változatos küzdelmet és igazságos eredményt láthatott.
Akkor még nem tudták, hogy ez lesz később az 50. magyar-osztrák találkozó. Az 1917. július 15-én játszott mérkőzésünk, csak később lett hivatalossá nyílvánítva, így a jubileumi ünnepséget a következő összecsapás alkalmával tartották. (Most, így utólag összehasonlítva a két mérkőzést, ínkább ez méltó a jubíleumra.)
Csapatunk nem a legjobb nevekből állt ugyan, de kiválóan megállta a helyét. Játékosaink küzdenitudása, harci szelleme külön elismerést érdemel. Az Orthot helyettesítő Priboj, mint góljaiból is látható tökéletesen oldotta meg feladatát.
forrás:
mafoci -
Ez volt az első finnek elleni összecsapás. Az MTK játékosai az előző [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1922-07-09/svedorszag-magyarorszag]svédek elleni találkozó helyszínén maradtak, így nélkülük állt fel a csapat.
Váratlanul erős és különösen északi csapatoknál szokatlanul gyors labdarúgást játszó gárdával találtuk szembe magunkat. Csatáraik gyakran hozták nehéz helyzetbe védelmünket. Bár egy hatalmas lövéssel már az első félidő derekán megszereztük a vezetést, mégis azt kell mondani, hogy a svéd csapat egyenrangú ellenfele volt a mieinknek.
A második félidő elején a hazaiak őrületes tempót diktáltak. Ennek két következménye is lett. Az egyik, hogy sikerült kiegyenlíteniük, a másik, hogy elfáradtak. A játékrész második felében a messze magasabb technikai tudással rendelkező játékosaink tökéletes fölénybe kerültek és a végeredményt tekintve kiütéses győzelmet arattunk.
forrás:
mafoci -
Mindkét gólt magyar játékos szerezte, mégis csak döntetlen lett a végeredmény.
Már az első félidőben is mi voltunk fölényben, de a svéd kapu előtt, valahogy "megbénultak" a csatárok. A szélsők sorra vezették a támadásokat, de nem volt aki gólra váltsa az ígéretes helyzeteket. A játékrész végén azután egy hazai támadás utáni szögletbe Fogl III. belefejelt és a labda a kapuban landolt. Ezzel máris 1-0 lett az eredmény és nem a mi javunkra.
A második félidőben mégínkább mi irányítottuk a játékot, de az eredményességgel továbbra is gondok voltak. Az egyenlítés végül egy erőteljes magyar támadás utáni rövid hazaadásból született. A svéd védő által hátra adott labdára Hirzer csapott le és a kapus mellett a kapuba lőtte.
forrás:
mafoci -
Egyik csapat sem a legjobb felállásban lépett pályára. A németek négy kulcs játékosukat is nélkülözték és nálunk is hiányzott két meghatározó, stabil csapattag [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/589]Orth és [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/17]Pataki. Nagyon melegben zajlott a találkozó, ami szintén befolyással volt a játék képére.
A mérkőzés egészében válogatottunk volt az irányító. Sorra vezettük a támadásokat, de lövésekre alig-alig vállalkoztak csatáraink. Védelmünk azonban remekül helytállt, a németek minden próbálkozását már csírájában sikerült elfolytanunk. Ezekután akár igazságosnak is nevezhetjük az eredményt, azzal a megjegyzéssel, hogy ha csatáraink csak egy kicsit is válalkozóbbak, merészebbek, biztos győzelemmel utazhattunk volna haza.
forrás:
mafoci -
Bizony nem ilyen kezdésre számítottak a szurkolók. A svájciak irányították a játékot, Mándi nem tudta tartani a gyors Mindert, akinek egy jó beadása után a vezetést is megszerezték a vendégek.
A második félidőben Kovács beállása után sokat javult a védelmünk és a támadó munkánk is. A játékrész közepén Pauluszt a 16-oson belül buktatták, de a játékvezető csak szabadrúgást ítélt pontsan a 16-os vonaláról. A szabadrúgást még szögletre tisztázták a svájciak,de a Kertész II. által középre küldött labdát a kapusuk csak kiütni tudta. A labda Blum elé került, aki kapásból lőtte a kapuba. Így végül nem kellett szégyenkezve, vereséggel elhagynunk a játékteret.
forrás:
mafoci -
Ezúttal a szövetségi kapitányt Klement Sándor helyettesítette a kispadon. Bár hivatalos mérkőzés volt, tulajdonképpen a második csapatnak lehet nevezni a magyar együttest. Hiszen ebben a válogatottban hat olyan játékos is játszott, akik még nem szerepeltek a nemzeti tizenegyben.
A legjobbakat Kiss Gyula szövetségi kapitány, az ugyanezen a napon sorra kerülő, Berlin-Budapest mérkőzésen dirigálta. (Ezt a nem hivatalos találkozót úgy látszik fontosabbnak tartották. A győzelem itt is megvolt, 4-2-re bizonyultunk jobbnak a németeknél.)
A magyar "tartalék" nagyon lelkesen küzdött és végül simán nyert idegenben. A szegedi Solti kétszer is a kapuba talált. (Ő volt az első, aki valóban vidéki játékosként került a válogatottba.) Az első gólnál sokak szerínt Seiden lövésébe a lengyel védő Klotz belelépett, így ők ezt a találatot öngólként tartják számon.
forrás:
mafoci -
Az osztrák védelem és a magyar csatársor heroikus küzdelmét hozta ez az összecsapás.
Az első félidőben a vendégek védelme remekelt és a vezetést is meg tudták szerezni egy szemfüles góllal.
A második félidőben mindent bele adtak fiaink és Orth György vezetésével kitűnő öszjátékot produkálva nagyszerű teljesítményt nyújtottak. Egy Orth-Molnár akció eredményeként sikerült is az egyenlítés. Sajnos a félidő közepe táján elfogyott a lendület. Mindkét csapat megelégedett az eredménnyel.
forrás:
mafoci -
Az első hivatalos magyar-lengyel összecsapást nagy várakozás előzte meg.
A játék sajnos a legkisebb mértékig sem volt ünnepinek nevezhető. Bár csapatunk nagy fölényben játszott, de gólok csak nem akartak születni. A meglehetősen unalmas mérkőzést ugyan megnyerte a válogatott, de a gólra kihéhezett szurkolók szimpátiáját nem.
forrás:
mafoci -
Az előző találkozó után [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/magyar_valogatott/merkozesek/1921]a válogatott még játszott két országrészek elleni találkozót, de a szövetség eldöntötte, hogy a már lekötöttön kívül ezután már csak országok (szövetségek) válogatottjai ellen lép pályára. (Régebben több mérkőzés volt városok, országrészek, alszövetségek, klubok csapatai ellen. Később ezek egyike sem maradt, a hivatalos találkozók sorában.)
A válogató bizottság maga tett javaslatot ennek az intézménynek (saját magának) a megszüntetésére és a teljes felelősség szövetségi kapitányra ruházására. A tanácsülésen ezt (ideiglenesen) el is fogadták.
Nagyon jó iramú mérkőzést láthattak a szurkolók. Magabiztos magyar siker született, amelyben főszerepet vállalt Orth György a maga három góljával (mesterhármasával) és kiváló irányítói munkájával.
A mérkőzésen most előszőr cseréltek ellenünk. Nálunk második alkalommal lépett cserejátékos a pályára. Ennek érdekessége volt, hogy a... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Rendkívül sokan akarták megtekinteni a találkozót. Közel tízezer szurkoló rekedt kinn a stadion kapuin, de még így is nézőcsúcs született. Úgy látszik megérezték a hazai drukkerek, hogy érdemes kilátogatni erre a mérkőzésre. Nem csalódtak: régen látott magabiztos osztrák győzelem született...
Csatáraink, bár rendkívül technikásan, de rendkívül eredménytelenül is játszottak. Az osztrák játékosok rengeteget dolgozva, lelkes csapatmunkával kerekedtek a mieink fölé. Az első játékrészben még sikerült döntetlent kiharcolni, de a szünet után a Kuthan vezette hazaiak fölénk kerekedtek és megérdemelt győzelmet arattak.
A válogató bizottság tagjai ezúttal: Neuwelt Emil, Vámos Soma, Pártos Gyula, Mamusich Mihály és a szövetségi kapitány voltak.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
A rendezés különlegessége volt és óriási tetszést aratott, amikor a mérkőzés kezdetekor (egy addig a pálya fölött köröző) monoplán a nagy tribün magasságában átrepült a pálya fölött és pilótája egy labdát dobott a pályára. További különlegesség, hogy a pilóta is labdarúgó volt, nevezetesen Rátkay János, a [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/csapat/2515]Törekvés jobbszélsője.
Szép játékot láthatott az összegyült szúrkolóhad és sajnos sima mérkőzést. Az osztrákok "simán" nyertek. A vendég győzelem jogosságát mi sem bizonyítja jobban: a közönség megtapsolta az osztrákokat a meccs után.
A válogató bizottság tagjai ezúttal: Faragó Lajos, Harsády József, Herendi Artúr, Oprée Rezső, Vértes Imre. A mérkőzésen a korábban lemondott [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/10/fehery_akos]Fehéry Ákos helyett Tibor Lajos ült szövetségi kapitányként.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Talán a döntetlen jobban kifejezte volna a mérkőzés képét. Az első félidő inkább a hazaiaké volt, akik védelmünk bizonytalansága miatt uralták a pályát. Különösen gyakran hibázott Zloch, aminek következtében a német támadók könnyedén törték át a magyar vonalakat. A második játékrész inkább a miénk volt, de a német védelem jól teljesített. Végül a mérkőzés elején büntetőből lőtt góllal nyertek a hazaiak.
A válogató bizottság tagjai ezúttal: Faragó Lajos, Harsády József, Herendi Artúr voltak. A mérkőzésen a korábban lemondott [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/10/fehery_akos]Fehéry Ákos helyett Tibor Lajos ült szövetségi kapitányként.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Erre a mérkőzésre nem utazott a csapattal [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/544]Zsák Károly, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/891]Schlosser Imre, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/124]Blum Zoltán és [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/589]Orth György sem.
A tartalékosnak tekinthető magyar csapat remekül helytállt, sőt a vezető gólt is sikerült megszereznünk egy 25 méteres lövéssel. A sógoroknak csak 11-esből sikerült kiegyenlíteniük, amit a játékvezető azért ítélt meg, mert Viola kezére rúgták a labdát. A feléledő osztrák reményeket Pataki szinte azonnal lehűtötte, még a félidő vége előtt újra vezetéshez juttatva csapatunkat. A második játékrész azonban már csak egy hazai találatot hozott, ami nem kis részben volt köszönhető annak, hogy Popovich önfeláldozó lelkesedéssel állta útját a magyar támadásoknak.
A válogató bi... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
A vendégek (a szövetségükön belüli viszályok miatt) erősen tartalékosan - a Rapid játékosai nélkül - álltak ki. Ez nagyjából olyan veszteség volt az osztrákoknak, mintha a mieinknek nélkülözniük kellett volna minden MTK-s focistát... (Az előző találkozón kilenc Rapid játékos szerepelt az osztrák válogatottban.)
Csapatunk fantasztikusan játszott. Különösen Orth, aki megint megmutatta tökéletes irányítói képességeit. Pataki pedig lendületes csatárjátékával és persze két góljával emelkedett ki a szintén jól teljesítő csapattársak közül.
A fogságban lévő szövetségi kapitány [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/10/fehery_akos]Fehéry Ákos feladatait Minder Frigyes látta el.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
[url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/891]Schlosser nem vállalta az utazást. Bár indoka csak mondvacsinált volt, az úttol való "félelme" indokoltnak bizonyult, hiszen válogatottunknak tizenhét órájába került, amíg eljutott Bécsbe. Talán nem is ért ez a mérkőzés ennyit...
Egy remek sorozat szakadt meg ezzel a vereséggel (9 győzelem [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/1129/statisztika]zsinórban, ebből 8 az osztrákok ellen).
Ám a 90 perc nem csak ezért emlékezetes, hanem a jegyhamisítási botrány miatt is. Történt, hogy több ezer (állítólag 9000) hamis jegyet adtak el, így sok igazi jegytulajdonos már nem tudott bejutni a stadionba...
Mennyin múlhat a győzelem? A magyar csapat az egész mérkőzésen jobb volt, kivéve az első félidő utolsó öt percét, amikor eldőlt a találkozó. Így a kilenc Rapid játékossal felálló hazai csapat egy szép győzelmi sorozatnak vetett véget.
A szövetségi kapitán... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Hihetetlen mérkőzés volt ez. Elsősorban a körülmények miatt. A Tanácsköztársaság idején ez volt az egyetlen válogatott mérkőzésünk és az I. Világháború vége óta is az első. Ráadásul az ellenfél ezen a találkozón Német-Ausztria néven szerepelt.
Magyarországgal akkor tulajdonképpen mindenki megszakította a kapcsolatott, szinte nem lehetett Budapestre eljutni. De hiába szünt már meg az Osztrák-Magyar Monarchia, a "sógor az mégiscsak sógor". Az osztrák labdarúgók vállalták a veszélyeket, az utazás fáradalmait (este héttől, reggel hatig tartott az út!) és eljöttek, hogy ismét megmérkőzzenek állandó riválisukkal a magyar csapattal.
Ilyen nagyszámú nézősereg még nem jelent meg labdarúgó mérkőzésen 35.000 ember. (Megjegyzendő, hogy bizonyos források 30.000 közelébe, míg mások 40.000-re teszik a nézők számát, mi maradtunk középen.)
A mieink csak tartalékosan tudtak kiállni, mert [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatla... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Sima győzelmet arattunk idegenben. Csapatunk legnagyobb erényének azt a lelkesedést és a küzdeni tudást tartották az elemzők, amely az egész mérkőzésen jellemző volt a mieinkre.
A hazaiak sérelmezték, hogy két 11-est is ítélt a német játékvezető ellenük. A drukkerek nem is tudták magukat türtőztetni és az egész találkozó alatt erőteljes hangzású és jelentésű szavakban fejezték ki elégedetlenségüket. A lefújás után azonban a korlátot áttörve, a pályára berohanva tettlegesen is nyomatékot adtak nemtetszésüknek, azaz alaposan megverték a sípost... Végül a jelenlévő rendőrök mentették meg a játékvezetőt. Mindeközben játékosainkat is érték ütlegek, de ebből végülis komoly incidensek nem lettek.
Ez [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/1127/statisztika]sorozatban a 8. győztes mérkőzésünk volt, Ausztria ellen pedig sorozatban a 7.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Ezen a mérkőzésen lépett nemzeti színekben előszőr pályára Fogl II.
A válogatott jól játszott és a mérkőzés végkimenetele egy pillanatig sem volt kétséges. A híradások szerínt, csak a szerencse hiányával magyarázható, hogy már az első félidőben nem dölt el a mérkőzés a javunkra és a mérkőzés végén nem öt-hat gólos győzelmet könyvelhettünk el.
Ez [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/1126/statisztika]sorozatban a 7. győztes mérkőzésünk volt, Ausztria ellen pedig sorozatban a 6.
Jól jellemezte az akkori állapotokat, hogy Ging lyukas, szakadt cipőben volt kénytelen játszani és a többiek sem voltak "úri módon" öltözve. Nem lehetett ezen csodálkozni, hiszen az országos szegénység természetesen a labdarúgást sem kímélte.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Nagy ünnep volt ez, hiszen 1914. június 21. óta csak Ausztriával játszottunk hivatalos válogatott mérkőzést, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1914-06-21/svedorszag-magyarorszag]akkor a svédek ellen. Azóta 16 találkozón csak a "sógorokkal" volt alkalmunk összemérni tudásunkat.
A kezdet komoly és könnyű magyar sikert ígért. Nyílván így gondolták ezt csapatunk tagjai is és meglepte őket, hogy ez még sem ment olyan könnyen. Sőt a második félidő kezdete után a vendégek szereztek vezetést. Végül a mieink jó hajrával egyenlíteni tudtak és Schlosser váratlan, távoli lövésével sikerült fordítani is. De a játék képe összességében mégsem adott okot az elégedettségre.
Ez sorozatban a [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/1125/statisztika]6. győztes mérkőzésünk volt.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Hihetetlen tempóban kezdődött a találkozó. A játék élvezetes, fordulatos és érdekes volt 30 percig... A csapatok elfáradtak és csendessé, lagymataggá vált a találkozó. Az osztrákok sehogyan sem tudták megtalálni az utat a kapunkba, pedig azt egy újonc őrizte. Ezúttal a Kispest portása Varga mutatta meg milyen gazdag kapustehetségekben a honi futball! Kitűnő védéseinek köszönhetően ismét győztünk.
Ez sorozatban a [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/1124/statisztika]5. győztes mérkőzésünk volt Ausztria ellen.
A válogató bizottság tagjai ezuttal: Faragó Lajos, Minder Frigyes, Havas Lajos, Lőwenrosen Károly, Reiner Sándor, Oprée Rezső, Herendi Artúr, Lipovetz Géza és a szövetségi kapitány. (Még soha nem volt ilyen népes a bizottság.)
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Már harmadszor volt kilenc MTK játékos a csapatban.
Az eredménnyel elégedett lehett a szurkoló, hiszen most is mint az előző találkozón egy gólos magyar győzelem született, de ugyanez nem mondható el a játékról. Igaz, hogy Schaffer két góljával mi szereztünk vezetést és a második félidő közepén sikerült csak az osztrákoknak a szépítés, de a mérkőzés képe nem volt ilyen egyértelmű. A korabeli tudósítások megállapítják, hogy a hazai csapat tulajdonképpen még jobb is volt a mieinknél, de a magyar csapat kitűnő kapusa Plattkó, szinte "befalazta" a kaput és hozta a győzelmet a mieink számára.
Ez sorozatban a 4. győztes mérkőzésünk volt Ausztria ellen.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Ezúttal "csak" nyolc MTK-s volt a csapatban. Az osztrák csapatban, az előző találkozóhóz hasonlóan, most is szerepelt cseh játékos, a Slaviaból Sedlacek.
A mérkőzés előtt némi szorongás volt tapasztalható a szurkolók soraiban. Az első gólra a félidő végéig kellett várni és szinte láthatatlan volt. A kapu előtti kavarodásban Schaffer a kapuba kotorta a labdát. A második játékrész azonban mindenkit gyorsan megnyugtatott. Bár a vendégek is betaláltak és az eredmény sem mutatott nagy különbséget, a találkozó képe mutatta nagy fölényünket. A vendégeket a nagyobb arányú vereségtől önfeláldozó védelmük, Popovich és Dittrich mentette meg.
Ez sorozatban a [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/1119/statisztika]3. győztes mérkőzésünk volt Ausztria ellen.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Ezúttal kilenc [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/csapat/4]MTK labdarúgó kapott helyet a csapatban. Az egész mérkőzés alatt szakadt az eső. Eredetileg egy német játékvezető volt felkérve, de az utazás során az egyik átszállás alkalmával lekéste a csatlakozást, így Schmeieger tartalékként ugrott be.
0-0-ás állásnál az osztrákok 11-eshez jutottak, amit Dittrich rúgott. A büntetőt azonban Knapp elcsípte. Ezután csapatunk szerezte meg a vezetést és a mérkőzés nagyrészében mi irányítottuk a játékot. A fedezettsorunk jól teljesített, de a csatárok gyengébb napot fogtak ki. Így végül a döntetlennel is elégedettek lehettünk.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Schlosser ezen a találkozón öltötte magára 50. alkalommal a válogatott mezét. Őt köszöntötték a mérkőzés előtt.
A meccs azonban nem csak emiatt "emlékezetes és érdekes". Játékunk sajnos meglehetősen gyengére sikeredett, de a "sógorok" sem remekeltek. Gólok ugyan potyogtak, de a játék...
Ami az igazi esemény volt az a második félidő 25. percében történt. A hazai sípos nem adta meg Konrád II. gólját, a reklamáló Schaffert pedig kiállította. Csüdör a magyar együttes kapitánya ez ellen tiltakozott. A történések során Schaffer "összeütközött" Seemann játékvezetővel, amire az sértődötten elhagyta a pályát. Mintegy 15 perc huza-vona után folytatódott a találkozó, de csak 4 percig: közben ugyanis besötétedett...Így a találkozó végül a sötétedés miatt szakadt félbe a 74. percben.
Ezen a napon szomorú hír érkezett. [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/5/gillemot_ferenc]Gillemot Ferenc, aki tagja volt az első ... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Ünnepi külsőségek közepette került sor a 60. válogatott összecsapásra amely jótékonysági mérkőzés volt az erdélyi menekültek megsegítésére. A körítés ünnepi volt, a játék viszont nem. A vendégek ünneprontónak bizonyultak...
Végig jobban játszott az osztrák tizenegy. A mieinknél a szokásosnál is jobban hiányzott az öszjáték, a csapatszellem. A döntetlent még így is elérhettük volna, de ezen a napon még Schaffer is hibázni tudott. Sedlacek kezezéséért a játékvezető a 38. percben (3-1-es osztrák vezetésnél) 11-est ítélt és "Spéci" a kapufát találta el. A mérkőzés második részében azután meglőtte a maga gólját, de ez a szépítéshez volt csak elég.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Botrányt kavaró átigazolása után most köszönthették újra a válogatottban Schlossert.
Nehéz győzelem volt. Csak félórát játszottunk kielégítően, azután valahogy "elfogyott" a csapat. Bodnár nem találta helyét a jobbszélen, hiszen az összekötői feladatokhoz szokott, ezért sűrűn cserélgette a helyét Kertész II.-vel , de mivel Ő is összekötő volt, valahogy sehogyan sem állt össze a kép. Ennek ellenére nagyobb arányú is lehetett volna a győzelem, hiszen a 89. percben is lőttünk egy szabályosnak tűnő gólt Bodnár révén, ám a játékvezető nem adta meg mert szerinte Schlosser lesen állt.
Meg kell említeni az előmérkőzést, ahol a MLSZ ifi csapatában most lépett előszőr pályára egy 15 éves labdarúgó, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/589/orth_gyorgy]Orth György a magyar labdarúgás későbbi talán legnagyobb alakja.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
A válogatottba végül kilenc MTK játékos került. Pedig ezúttal a viharos átigazolás alatt álló [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/891/schlosser_imre]Schlossert nem is válogatták be. (Igaz akkor is "csak" kilencen maradtak volna, hiszen ekkor már csak klubtársat szoríthatott volna ki. Ekkorra már lezajlott nagy hullámokat verő klubcseréje.) Csak Kehrling és Ging érkezett más kulbokból.
Ezúttal Brandstätternek sikerült Schaffert semlegesítenie. A mi védelmünk viszont nem találta meg az osztrák balösszekötő, Bauer "ellenszerét".
A válogató bizottság tagjai most: Oprée Rezső, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/13038/olah_aladar]Oláh Aladár, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/586/ordody_bela]Ordódy Béla, Herendi Artúr, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/8/minder_frigyes]Minder Frigyes és ajánlási joggal, a szövetségi kapitány H... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
A vendég csapat ezen a mérkőzésen játszott előszőr a Habsburg-család színeitben pompázó "svarcgelb" (fekete-sárga) csíkozású mezben.A kezdéskor csak 10 magyar játékos futott ki a pályára. Payer ugyanis csak három perc késéssel érkezett meg és csatlakozott a csapathoz. Schaffer "Spéci" a nép akaratából került be a csapatba. Sokan ellenezték a beállítását elsősorban rengeteg klubcseréje miatt nehezteltek rá.
[url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1915-05-02/budapest-becs]Eddig csak egyszer sikerült a "sógoroknak" magyar földön nyerniük, két mérkőzéssel korábban. Azonban a közelmúlt sikereire alapozva győzelmi reményekkel, sőt győzelmük biztos tudatában jöttek Budapestre.
Talán ez volt annak is az oka, hogy miután gyors vezetéshez jutottunk hihetetlenül idegesen és kegyetlenül durván kezdtek játszani. Rugdosás, lökdösés, könyökölés, sőt ütések. Brandstätter nekitámadt Schlossernak, szinte harcképtelenné tette Borb... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
A mérkőzés esős időben, rendkívül mély talajú pályán zajlott. Payer újra a csapatban volt és [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/124]Blum is rendelkezére állt, de valamilyen oknál fogva a válogató bizottság mégis Kehrling-et állította a csapat "közepére". Sokan látták ebben a vereség egyik okát.
A pályán baráti hangulatú tiszta játékot láthatott a közönség. Mind két játékrészben a hazai csapat bizonyult jobbnak.
A válogató bizottság tagjai ezúttal: Oprée Rezső, Herendi Artúr, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/13038/olah_aladar]Oláh Aladár, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/586/ordody_bela]Ordódy Béla, Szieberth Imre és a szövetségi kapitány. A katonáskodó [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/9/herczog_ede]Herczog Ede helyett megbízottként Minder Frigyes látta el a szövetségi kapitányi teendőket és így természetesen a válog... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
A fronton lévő stabil válogatotjaink ([url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/124]Blum, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/129]Bodnár, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/334]Hlavay, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/826]Payer, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/718]Rumbold, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/567]Weisz) pótlása még mindig nem megoldott, de az eredmény most megfelelőnek mondható.
Már a félidőben kétgólos előnyre tett szert a magyar csapat, a második félidőben az osztrákok minden erejükkel rohamoztak, de a védelműnk sokáig helytállt. Az előnyből egyet sikerült megőrizni a mérkőzés végéig, így az előző évi őszi bécsi győzelmet sikerült megismételni.
A válogató bizottság tagjai ezúttal: Oprée Rezső, Herendi Artúr, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/ad... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Az osztrákok első győzelme volt Magyarországon! Ráadású meglepően nagy arányú győzelem. Valójában ez a találkozó is Budapest-Bécs mérkőzés volt, csak később sorolták a hivatalos találkozók sorába. Stabil válogatottjaink közül többen a harctéren voltak ([url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/124]Blum, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/129]Bodnár, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/334]Hlavay, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/826]Payer, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/718]Rumbold, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/567]Weisz) és még nem sikerült helyettesítésüket megoldani. Akik őket most pótólni próbálták bizony többen is csak ezen a mérkőzésen játszottak.
Mint látható, csapatunkból a legjobb védők és fedezetek hiányoztak a háború miatt, így érthető is, hogy a kitűnő vendé... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Az egész mérkőzés zuhogó esőben és a sötétedés miatt gyakorlatilag szünet nélkül zajlott. Csapatunkban két újonc mutatkozott be (Mandl és Konrád II.).
A mérkőzés első felében inkább a hazai csapat támadott. Még 0-0 volt az állás, amikor 11-eshez is jutott az osztrák gárda, amit elhibáztak. A három gól az utolsó félórában született, szerencsére a számunkra kedvező elosztásban. Már majdnem beletörődhetett mindenki a döntetlenbe, amikor egy reménytelennek látszó labdáért startolt Borbás. Elérte, beadta és Bodnár belőtte. Így végül is örömmel nyugtázhatta mindenki a győzelmet, föleg azért, mert előtte sokan egy szerény vereséggel is beérték volna.
A katonáskodó [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/9/herczog_ede]Herczog Ede helyett megbízottként Minder Frigyes látta el a szövetségi kapitányi teendőket és így természetesen a válogató bizottságban is átvette a helyét.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Jótékony célú mérkőzés volt. A két válogatott a Vöröskereszt javára ajánlotta fel a teljes bevételt. Eredetileg csak egy Budapest-Bécs mérkőzést terveztek, de mégis a válogatott találkozó mellett döntöttek, azzal a megkötéssel, hogy ez a találkozó nem számít bele a hivatalos mérkőzések sorába. Mindezek ellenére mindkét fél egyformán nyílvántartja.
A vendégek fekete karszalaggal játszottak a fronton nemrégiben elhunyt válogatott labdarúgójuk Robert Merz emlékére. Ebből is látható, hogy a világháborúk nem csak a magyar labdarúgás történetén hagytak szomorú, sötét foltokat.
Az akkori háborús helyzet lehetett annak is az oka, hogy csak később figyeltek fel arra a tényre, hogy ez a találkozó volt a [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/1106/statisztika]25. magyar-osztrák összecsapás.
Békés hangulatú mérkőzésen a vendégek szerezték meg a vezetést. A szünetben az első félidő utolsó percében született találattal már ké... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Két napon belül másodszor mérkőzött meg a két csapat, sőt még a játékvezető is ugyanaz a holland sípmester volt.
A mérkőzésen a szögletből elért magyar gól után, de különösen a második félidőben, a svéd nyomás szinte elviselhetetlenül nehezedett kapunra. Zsák hősiesen hárítja a lövéseket, egyetlen kivétellel és végülis a döntetlennek még örűlhetett is csapatunk.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Nehezen indult a mérkőzés. Borbás késése miatt a mérkőzés eleve 30 perc csúszással kezdődött.
Gyors góllal indítottak a franciák. Az egyenlítésre is sokáig várni kellett, hát még a vezetést jelentő találatra. Csak negyedórával a második félidő megkezdése után sikerült újra bevenni ellenfelünk kapuját és akkor is 11-esből. A vendégek továbbra is szívósan védekeztek. Az utolsó negyedórában azonban mégis meg kellett hajolniuk a mieink nagyobb tudása előtt.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. Ez volt a Wagner-Trophy (Wagner-serleg) hatodik, egyben utolsó mérkőzése. Az osztrákok erre a mérkőzésre nem adtak ki egyetlen szabadjegyet sem. Csak a 22 játékos és 3-3 kísérő léphetett ingyen a pályára. (Még a szövetség elnöke is megvette a jegyét a páholyba.)
Nyolc mérkőzésből álló, 1912. június 30. óta tartó győzelmi sorozat szakadt meg ezzel a vereséggel. Mentségül csak az szolgálhatott, hogy néhány sérülés (pl.: [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/891]Schlosser, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/420]Kertész II., [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/129]Bodnár) és lemondás ([url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/121]Bíró, [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/138]Borbás dr.) miatt nem a legerősebbnek tartott csapat lépett pályára. A "sógorok" pedig tudtak élni a lehetőséggel és javítottak a már két talál... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. Ez volt a Wagner-Trophy (Wagner-serleg) ötödik mérkőzése.
Hatalmas iramban kezdődött a találkozó és ez a tempó nem is nagyon csökkent a mérkőzés végéig. Már 4-1-re vezettünk, de a vendégek feltámadtak és szorossá tették a találkozót. Az utolsó tíz percben volt miért izgulnunk. Lőttek négy perc alatt két gólt és továbbra is veszélyesen rohamoztak. A győzelmet Zsák Károly kapus mentette meg a teljesen kifáradt magyar együttesnek, kitűnő védéseivel borzolva az osztrákok idegeit.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Nehéz győzelem a szívósan védekező északiak ellen. Ezúttal "csak" hét Ferencváros játékos kapott helyet a csapatban.
A gyengén teljesítő magyar csatároknak és a kitűnően védő Zsáknak köszönhetően úgy tünt, hogy a mérkőzés döntetlenre fog végződni. Az utolsó három perc azonban mégis tisztessé tette az eredményt. Borbás labdáját Schlosser kapásból küldte a svéd kapu felé. A lövés lecsúszott Berg hátáról Pataki elé, aki remek helyzetfelismeréssel élesen lőtte a kapuba. Azután még mielőtt a bíró lefújhatta volna a mérkőzést Schlosser szokásos cseleivel ugrott ki a védők mögül és a kapu felé húzott. A kapus kétségbeesve futott ki, de a labda már röpült is mellette a kapuba.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. Ez volt a Wagner-Trophy (Wagner-serleg) negyedik mérkőzése.
Az FTC együtteséből kilenc játékos került a csapatba. Csak a 33 FC kapusa Zsák és az MTK játékosa Bíró tudott "beékelődni" a fradisták közé. A meccset felhőszakadás vezette be.
Csapatunknak jobban megfelelt ez a pálya. Lendületes támadásokat vezettek az előre küldött labdákból.
A 25.percben Pataki futtatta Weiszt, aki középre adott és Tóth-Potya kapásból gurított a jobb sarokba. A második félidőben az osztrák egyenlítő gól után, ismét a 25. percben született az újabb magyar gól. Az ellenfél kapusa kiütött egy labdát, amit Bíró kapásból, 25 métrről küldött a hálóba. Majd alig öt perc múlva Pataki két perc alatt állítja be két góljával a végeredményt.
A mérkőzés végén a magyar csapatnak átadták a Wagner-serleget, mert bár még két mérkőzés hátra volt, a serleget már nem lehetett elvenni a mieinktől.
Ugyanazon klubból csak ezen és mégegyszer az 58. mérkőzésen volta... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. Ez volt a Wagner-Trophy (Wagner-serleg) harmadik mérkőzése.
Az Üllői úton nézőcsúcs született: 30.000 néző korábban még soha nem volt labdarúgó mérkőzésen hazánkban. (Sőt, amatőr mérkőzésen még a világon sem.) 24.505 db teljesárú, 4.040 db kedvezményes és 600 db, összesen tehát 29.145 db jegyet adtak ki hivatalosan és ki tudja, pontosan mennyi volt a jegy nélkül bejutott nézők száma.
Az első gól egy Schlosser fejes volt, ami Sebestyén beadásából született. Azután Bodnár távoli bombája növelte az előnyt. A második félidőben feltámadt a szél és a hó is szakadni kezdett. Mindez pont a mieink arcába. Mégis mi támadtunk és Pataki távoli lövése a kapus lábáról a hálóba pattant. Végül újra Sebestyén adott be és Schlosser fejezte be a támadást, kialakítva a végeredményt.
Az osztrákok ellen ritkán győzött a magyar csapat olyan simán, mint most...
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Az [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/az_olimpiai_valogatott_merkozesei]olimpiáról hazafelé tartó csapat második mérkőzését játszotta Moszkvában. Az orosz csapat alaposan megváltozott, új összeállítással próbálkozott. Kimaradtak az "idegenlégiósok" és a kapuban is új ember állt.
Mindez hiába volt, hiszen a magyar csapat most még [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1912-07-12/oroszorszag-magyarorszag]két nappal ezelőtti győzelmén is túltett és kereken egy tucat gólt pakolt az orosz kapuba. Schlosser majdnem utolérte a korábban saját maga által felállított egyéni gólcsúcsot: ezúttal ötöt rámolt be az oroszoknak. Kertész is meglőtte a maga három gólját, Pataki duplázott. A maradék két találaton pedig Tóth-Potya és Bródy osztozott.
Előszőr fordult elő, hogy minden csatárunk betalált az orosz kapuba! Az is első alkalommal esett meg, hogy kétszámjegyű győzelmet arattunk. (Később sem ismétlődtek a ... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Stockholmból, az olimpiáról Moszkvába vezetett a magyar csapat útja, ahol két mérkőzést játszott.
Az elsőn mutatkozott be a legendás kapus, Zsák Károly, de nem nagyon tudta bemutatni mit tud, hiszen a kirúgásokon kívül érdemi munkája nem akadt.
Az orosz együttesben nem csak hazai labdarúgók szerepeltek. Hiszen olyan nevek olvashatók az összeállításban, mint Parker, Thomas, Newman. De hiába volt az erősítés a magyar győzelem nem került komolyabb fáradtságába csapatunknak. Különösen Pataki és Kertész "éltek", amit góljaik is mutatnak.
Az oroszok legfeljebb abban bízhattak, hogy a [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1912-07-14/oroszorszag-magyarorszag]két nap múlva következő találkozón jobb eredményt tudnak kiharcolni.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. A német csapat felett aratott győzelem után máris a vigaszdíj döntőjében léphettűnk pályára már jól ismert ellenfelünk az osztrákok ellen. Hugo Meisl, az osztrák szövetségi kapitány eddig már sokszor elmondta, hogy semleges pályán sohasem tudnánk legyőzni csapatát. Most itt volt a lehetőség a kijelentés igazolására vagy cáfolására. Mi természetesen ez utóbbiban reménykedtünk.
A mérkőzés elején támadások futottak mind a két oldalon, sőt az első 15-20 perc mintha inkább az ellenfél rohamaival telne el, de utánna a mi perceink következtek. Sorban süvítettek a lövések az osztrák kapura.
32.perc: Ismét egy magyar támadás bontakozott ki. [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/121/biro_gyula]Bíró előre adta a labdát [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/895/sebestyen_bela]Sebestyénnek, aki beadta [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/891/schlosser_imre]Schlossernek és m... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. Mivel egyenes kiesés volt, a szervezők úgy döntöttek, hogy a negyeddöntőben kiesett csapatok részére vigaszdíat írnak ki. Az ezért a díjért játszott első mérkőzésen sikerült talpra állnia a magyar együttesnek.
Borbás és Schlosser remek játékával és utóbbi három góljával megérdemelten nyertünk.
Ez a mérkőzés volt az első győztes olimipiai találkozónk.
forrás:
mafoci -
A mérkőzés idején Oslo neve Kristiania volt. Csak 1925-től nevezték Oslonak.
-
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Kiütéses siker az első norvégok elleni derbin. Ez volt az [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/az_olimpiai_valogatott_merkozesei]olimpiai fellépés főpróbája. A pálya kavicsos, kopár felületű volt, amit télen korcsolyázásra használtak.
Schlosser és Bodnár vezetésével csapatunk sorozatban alakította ki a helyzeteket, amelyekből hatot gólra is váltottak. Az első három találat Bodnár mesterháromasa volt. Ezen a mérkőzésen játszott előszőr a válogatottban Blum.
A főpróba hibátlanul sikerült, de azután... Nos a mondás - sajnos - beigazolódott: "Ha a főpróba sikerül az előadás nem..."
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
A svédek elleni első válogatott mérkőzésünk és első előkészületi mérkőzésünk volt ez az [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/az_olimpiai_valogatott_merkozesei]olimpia előtt.
Az első gólt kapus hiba után kaptuk. Az egyenlítést hozó támadás Schlossertől indult. Borbásnak passzolt, Ő felvitte a labdát a szögletvonalig és beadott Bodnárnak, aki a védők lába között lőtt a kapuba. Ezután egy svéd fejes következett. Majd Sebestyén a kiugró Patakihoz továbbított, aki a felső sarokba vágta a második magyar gólt. A hazaiak ellen a döntetlen elfogadható eredmények számított.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. Ez volt a Wagner-Trophy (Wagner-serleg) második mérkőzése.
Nagyon sokan voltak kíváncsiak az összecsapásra. A hivatalosan 8000 férőhelyes stadionba 15000 embert "préseltek" be a rendezők. Budapestről is különvonat indult az osztrák fővárosba.
Borbás támadott, de ezúttal nem tudták fellökni, mint előtte többször is és így sikerült a beadása, amit Bodnár kapásból rúgott az osztrák kapuba. Ezután végig támadtuk az első félidőt, de mégegy gól csak nem akart megszületni. A második félidőre azonban elfáradtunk kissé és máris az ellenfél támadott, de Domonkos mindent védett. A hazai csapat végül egy elemi erejű Fiscfera lövéssel a 88. percben egyenlített. Bár Bodnár még megpróbált mindent, egy eséssel is próbálkozott hátha 11-est kapunk, de már nem változott az eredmény. Csapatunkból az MTK kapusa Domonkos nyújtotta a legjobb teljesítményt.
Sokáig ezt tartották a [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/1090/statisztika]magya... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Egy olyan mérkőzést hozott döntetlenre a magyar válogatott, amelyen a félidőben már padlón voltak a mieink. Az első gólt mi rúgtuk, de a németek két perc alatt fordítottak és a félidő végén már 4:1-re a vendégek vezettek. Szünet után azonban merőben megváltozott a meccs képe. A magyar csapat szinte a kapujához szögezte ellenfelét. Bodnár mesterháromasával igazságos döntetlenre alakította az eredményt és még nem volt vége a találkozónak. A közönség is bíztatta, s neki nem is kellett sok, ahogy mindig is szokta, merészen ment neki a védőknek. Egyik ilyen támadás alkalmával kapott a fejére egy rúgást és pillanatok alatt elöntötte a vér az arcát, sőt a mezét is. Le kellett vinni, de két percbe sem telt és már ismét a pályán volt egy nagy turbánnal a fején. Több gólt azonban még ilyen önfeláldozás árán sem sikerült elérni.
A válogató bizottság tagjai ezúttal: [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/21203/iszer_karo... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. Első ízben jártunk Németországban és alaposan bemutatkoztunk.
Sima magyar siker Münchenben. Röviden így lehetne összegezni ezt a mérkőzést, amelyet az osztrák futball "atyja" Meisl Hugó vezetett. A korabeli krónika a gólszerzők mellett kiemeli Rumbold játékát is.
A mérkőzés után kaptak magyar labdarúgók előszőr állami kitüntetést.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. Ez volt a Wagner-Trophy (Wagner-serleg) első mérkőzése.
Először volt válogatott mérkőzés az Üllői úton. A korábbi hazai mérkőzések - egy kivétellel, amikor a [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/stadionok/adatlap/2619/mac_stadion]Margitszigeten volt a meccs - a [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/stadionok/adatlap/90/millenaris]Millenáris pályán zajlottak. Soha ennyi néző nem látta, (nem is láthatta, hiszen a "Mili"-n nem fértek el ennyien) még a válogatottat játszani.
Csak közepesen teljesítettek fiaink, de végül két góllal sikerült nyernünk. Ebben az is segített, hogy a vendégek 11-est hibáztak.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Rossz formában lévő, tartalékos csapat utazott. Két olyan újonc is volt a keretben, akik többé nem kerültek a válogatottba (Szeitler, Kelemen). Nagyon mély talaj és zuhogó eső fogadta a válogatottat és az első magyar "foci-különvonattal" érkező 400 fős drukkerhadat Bécsben.
Sajnos az eredmény reálisan tükrözte a játékot. A mérkőzés legjobbjai Merz és Kurpiel valamint Schmieger voltak. Még így is mi vezettünk Bodnár bomba góljával és a végén még kaptunk egy 11-est is (Bodnár műesése után), amit azonban Schlosser a kapusba lőtt, amit az szögletre ütött.
Schmiegerrel később játékvezetőként, szövetségi kapitányként és rádióriporterként is találkozhattunk.
A válogató bizottság tagjai ezúttal: Iszer Károly, Járik Gyula, Missuray Ágost, Zuber Ferenc, Vida Henrik és a szövetségi kapitány.
forrás:
mafoci -
Az első külföldi túra, harmadik mérkőzése. A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Egy héten belül ez volt a harmadik mérkőzése a csapatnak, ráadásul közben elég sokat utazni is kellett és persze a sok evés, ivás, mulatozás sem múlt el nyomtalanul.
A két előző találkozó miatt fáradt és sérülésekkel is gyengített volt csapatunk. Télen a hegyek között jeges, síkos pályán kissé fáradtan mozogva szenvedett vereséget a magyar együttes a három ellenfél közül kétségtelenül leggyengébbnek számító gárdától. Az igazság az, hogy még örülhettünk is a csupán két gólos vereségnek. (A vereségért egyébként [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1911-10-29/magyarorszag-svajc]október 29-én alaposan visszavágtunk.)
Az első túrát, ezen a harmadik mérkőzésen elszenvedett vereség ellenére összességében mindenki jónak és hasznosnak tartotta. Az volt a vélemény, hogy a jövőben is szükség van ilyen túrákra. Minder Frigyes szövetségi kapitány és Kiss Gyula válogató bizottsá... -
Az [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1911-01-01/franciaorszag-magyarorszag]első külföldi túra, második mérkőzése. A csapatot a válogató bizottság állította össze.
17 órás utazás után érkezett meg a csapat Milánóba, ahol az olaszok viharos ünnepléssel, nagy szeretettel fogadták a magyar csapatot. Sőt nem csak fogadták, de ottartózkodásuk alatt ez az ünneplés mindvégig kitartott. Mindenhol vendégnek tekintették őket, a legtöbb helyen nem kellett fizetniük vitték Őket operába, mulatóba, stb. Pedig a budapesti [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1910-05-26/magyarorszag-olaszorszag]első válogatott találkozón kapott hat gól után akár busszúszomjas acsarkodással is várhatták volna a mieinket.
A mérkőzés nem jelentett komoly megerőltetést. A csupán egygólos győzelem talán annak is tulajdonítható, hogy a mieink nem akartak udvariatlan vendég módjára viselkedni. Azért persze győzni kellett, így azután Schlosser bevágta a labdát és mindenki megnyugod... -
Az első külföldi túra, első mérkőzése. A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Franciaországban három sportszövetség létezett és komoly vitáik voltak, amit most félretettek és elismerve a CFI (Comité Français Interfédéral) vezető szerepét közösen állítottak ki csapatot. Párizsban méteres falragaszok hirdették a válogatott labdarúgó találkozót. A mérkőzést Párizs elővárosában rendezték. Ahol a tribün nélküli fakerítéses, deszkapados pálya szokatlanul rövid és széles volt valamint az egyik kapu felé lejtett is.
Az első félidőben a pálya felső térfele volt a miénk, így könnyebb volt "lerohanni" az ellenfelet.Csapatunknak nem kellett különösebb erőfeszítés a győzelemhez Schlosser mesterhármasával magabiztosan nyertük meg a portya nyitómérkőzését.
Érdekesség, hogy a csapatba nem került be [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/157/brody_sandor]Bródy, de a pályán mégis szerepet kapott, hiszen Ő volt az egyik partjelző (a másik francia volt).[/quote... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Az osztrákok tíz emberrel kezdték a mérkőzést mert az egyik játékosuk, Drexler lekéste a vonatot és csak a későbbi járattal tudott Budapestre utazni, amely viszont háromnegyed órát késett, így csak a mérkőzés 11. percében tudott beszállni a küzdelembe.
A végig zuhogó esőben lezajlott összecsapáson az egész magyar gárda jól játszott. Különösen dícsérték Koródyt, fáradhatatlan munkabírásáért és persze góljaiért, Schlossert, aki még a védelembe is hatékonyan besegített, mégis Károly Jenő bizonyult a magyarok legjobbjának.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. Szenzációs győzelmet aratott a magyar csapat az ünnepélyes külsőségek között megrendezett első magyar-olasz meccsen. Sajnos a későbbiekben kevés ehhez hasonló sikerélményünk volt az "azurrik" ellen.
Csapatunk remek teljesítményt nyújtott. Az olasz csapat vezetője is elismerően nyilatkozott. Kiemelve Weisz fantasztikus gólját, amikor oldalról 30 méteres távolságból küldte elemi erejű lövéssel a kapufa mellett a hálóba a labdát.
Az [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/1077]előző mérkőzésen lemondott két válogató bizottsági tag helyett Stobbe Kálmánt került a testületbe.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. A jubileumi 25. válogatott összecsapásra a magyar gárdát mintegy 500 szurkoló kísérte el. Nagyon sokan jöttek a találkozóra, de a pálya hamar megtelt. A kintrekedtek betörték a kapukat, mire a rendőrség kordont vonva nem engedett be több nézőt a kapukon.
A találkozó izgalmas volt, bár csapatunk nem játszott jól. Talán csak az első válogatottságát ünneplő Dobó Gyula teljesítménye volt elfogadható.
Érdekes, hogy Brandt német játékvezető három 11-est is ítélt, kettőt a "sógorok", egyet a mi javunkra, ám egyikből sem lett gól. Neubauer és Schlosser mellélőtték a labdát, míg Fischl lövését Domonkos védte. Ez volt a magyar válogatott ellen ítélt első olyan büntető, amit a kapus hárítani tudott.
A mérkőzés után Iszer Károly és Szüsz Hugó lemondtak.
Az erre az évre megválasztott válogató bizottság tagjai:
[url=http://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/21203/iszer_karoly]Iszer Károly, [url=http://... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. Öt hónapos szünet után lépett ismét pályára a magyar válogatott.
Csapatunk küzdelmes mérkőzésen állt helyt és szerezte meg a döntetlent. A meccs hőse Schlosser volt, hiszen ő szerezte mindkét magyar gólt. Az elsőt ülve kotorta a kapuba, a másodikat pedig egy erőteljes lövéssel szerezte meg.
A döntetlen legfőbb okát a korabeli sajtó a bíró elfogultságában látta. Így gondolta ezt a közönség is és ennek olymódon adott kifejezést, hogy megtámadta és meg is verte. Hogy ez volt-e az első bíróverés Magyarországon azt nem tudjuk, de válogatott mérkőzésen minden bizonnyal igen.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. Ez volt a nevezetes, háromnapos "foci pünkösd" harmadik mérkőzése.
Egymás után harmadszor játszott a csapat, három napon belül. Mindössze három olyan játékos volt, aki [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1909-05-30/magyarorszag-ausztria]az előző napi osztrák meccsen nem játszott. Ezért nem csoda, hogy az angolok sokkal frissebbek voltak (igaz ők is csak egy napot pihenhettek) és [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1909-05-29/magyarorszag-anglia]sokkal simábban nyertek, mint két nappal ezelőtt.
A játék nagyon szép volt, sajnos ebből a mieink kevéssé vették ki a részüket. A közönségnek még a vereség ellenére is tetszett a találkozó. A korabeli sajtó azonban alaposan ledorongolta a vezetőket, amiért szinte véletlenszerűen dobálják össze a csapatot. Csak ennek lehet az eredménye, hogy sok játékos nem a megszokott posztján játszik és olyanokat is pályára engednek, akiknek nem lenne ott a helye.
... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. Ez volt a nevezetes, háromnapos "foci pünkösd" második mérkőzése.
A szemerkélő esőben nézőcsúcs született. Ennyi ember még nem látogatott a "Mili"-re. 12.000 ember jött össze (ennyi néző papíron be sem fért a pályára, csak 10.000!), mindenki látni akarta a "sógorokat", legfőképpen azt, ahogyan legyőzzük Őket.
Az [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1909-05-29/magyarorszag-anglia]előző napi angolok elleni összeállítás tíz (!) helyen változott. Pontosan azt a csapatot küldték a pályára, amelyik legutóbb (május 2-án) [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1909-05-02/ausztria-magyarorszag]Bécsben győzni tudott. De a játék és az eredmény is másként alakult. Bár már a 2. percben vezetést szereztünk (Borbás találatát az osztrákok Vladar öngóljának tartják), de a 17. percben megszületett egyenlítő gól után már semmi említésre méltó nem történt.
A talán túl "nagy mellénnyel" pályára lépő magyar váloga... -
A mérkőzésre a felújított [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/stadion/90]Millenáris-pályán került sor, amelyet már fedett állóhelyekkel is elláttak. A csapatot a válogató bizottság állította össze. Ez volt a nevezetes, háromnapos "foci pünkösd" első mérkőzése.
A pályára küldött csapat tulajdonképpen tartalékos gárda volt, valamint helyet kapott benne néhány gyors fiatal játékos is. A kapus, [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/119/bihari_ferenc]Bihari volt az egyetlen, aki mindhárom mérkőzésen játszott.
A vezetők álltal szinte eleve feladottnak tekintett mérkőzésről a játékosok másként gondolkodtak. Lelkesen küzdöttek és diadalnak is beillő 4-2-es eredmény után joggal voltak büszkék magukra. A találkozó legnagyobb hőse a kapus [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/119/bihari_ferenc]Bihari volt, aki nem csak a korabeli sajtót kápráztatta el, ahol az egekig magasztalták, de valóban káprázatos védései az angolokat is elismerésr... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. Első alkalommal nyert a magyar csapat Bécsben. Ennek örült az a mintegy 100 lelkes magyar szurkoló (köztük nagyon sok nő), aki elkísérte a csapatot és hangos szurkolással bíztatta is kedvenceit. Szólt a kórus és taps tette nyomatékossá (Tam...tam...ta-ta-tam...).
A hazai csapat már 2-0-ra is vezetett, de két gyors góllal sikerült kiegyenlítenünk még a félidő előtt. A második játékrészben három gól esett, érdekesség, hogy mindhárom 11-esből.
Schlosser három góllal járult hozzá a sikerhez.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. Az első magyar-német csata döntetlent hozott.
A mieinknél hat FTC játékos kapott helyet. A korabeli kritikák szerínt nagyon gyengén játszott csapatunk. A támadó- és a fedezetsor között nem volt együttműködés. Sokszor volt 30-40 méteres űr a két csapatrész között, ami az összjátékot lehetetlenné tette. Csak Borbás dr., Sebestyén és Szendrő játéka kapott dícsérő szavakat.
Az ezévre megválasztott válogató bizottság tagjai: Minder Frigyes szövetségi kapitány, [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/26333/lowenrosen-karoly]Lőwenrosen Károly, [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/9/herczog_ede]Herczog Ede, [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/26401]Zuber Ferenc, [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/13247/malaky_mihaly]Malaky Mihály.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. Gólzáporos mérkőzésen nyert a magyar válogatott. Csapatunk remek teljesítményt nyújtott, pedig tartalékos gárdának is tekinthetjük. A vendégek két nagy öregjüknek Studnickanak és Fischeranak tudták be, hogy partiban tudtak lenni, legalábbis egy ideig.
Az első gól külön is említést érdemel. Az osztrák kapus Kaltenbrunner megfogta Molnár III. lövését, de azután hátralépett és a labdát átvitte a gólvonalon.
Ausztria csapatában előszőr szerepelt olyan játékos, aki nem Bécsben játszott.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. Magabiztos hazai siker született. A magyarok tiltakoztak, mert az osztrák csapat cserélt, ami akkor szabályellenes volt. Később a sérülés miatt lecserélt játékos visszatért. A mieink azonban így sem tudtak szépíteni...
A kudarc oka valószínűleg a rossz összeállítás és felkészítés volt. Rumboldot jobbhátvéd létére a baloldalon kellett, hogy játszon. Erre azért került sor, mert helyet kellett szorítani Müllernek, aki egyébként nagyon gyengén játszott és ennek eredményeként gyakorlatilag nem volt védelmünk. A felkészítésről pedig csak annyit, hogy miután a játékosok alaposan ettek-ittak a kapitány utasítására aludni mentek, közvetlenül a mérkőzés előtt.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
Az osztrákok annyira magabiztosak voltak, hogy az újságírók postagalambokat is magukkal hoztak: mondván, majd azok viszik hírül az osztrák csapat góljainak hírét... Nos egyetlen galamb is elég lett volna.
A mieink már az első félidőben dűlőre vitték a dolgot, hiszen 3:0-as előnyre tettek szert.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze.
A félidőben még vezettünk, de már akkor is sok gondot okozott a védelemnek a fantasztikus formában játszó Bielka és a két gólt szerző Kosek. A második félidőben a magyar védelem szinte összeomlott és Kosek újabb gólja, majd két beadása után Bielka lövései adták meg a kegyelemdöfést csapatunknak. A krónikákba így is bekerülhetett volna ez a mérkőzés: Kosek-Magyarország 5:3! Hiszen minden hazai gól végsősoron a kitűnő képességű csatár Kosek érdeme volt. A mieink egyszerűen nem bírtak vele.
(Egyes források szerínt Kosek nem három hanem négy, mások szerínt mind az öt gól szerzője.)
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. A mieink voltak az esélyesek, mert a hazaiak erősen tartalékos összeállításban vették fel a harcot (még a másodosztályú Victoria csapatából is kerültek az együttesbe).
Ennek ellenére mind erővel, mind állóképességgel jobban bírták, mint a kicsi elbizakodott magyarok... Védelmünk nem bírt a lelkes, ügyesen kombináló osztrák csatárokkal, támadóink pedig még helyzetet is alig tudtak teremteni.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. Érdekes, hogy a mérkőzést Hajós Alfréd hazánk első olimpiai bajnoka (nemrég még [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/szovetsegi_kapitanyok]szövetségi kapitány) vezette.
A mieink 1:2-es félidő után jó második félidei produkciójukkal fordították meg a találkozó állását. Már 2:2 volt az állás, amikor Schlosser futhatott neki, a magyar válogatott történetében előszőr, a tizenegyes pontra leállított labdának. De úgylátszik a nagyszerű lövő lába a történelmi pillanat súlya alatt megremegett, mert a kapufára rúgta a büntetőt. A 82. percben megítélt újabb tizenegyest Molnár II. berúgta.
Több különlegessége is volt a mérkőzésnek. Magyar játékos nemzetközi mérkőzésen előszőr rúgott 11-est. Olyat is ami betalált és olyat is ami kimaradt. Előszőr fordult az is elő, hogy magyar labdarúgó három gólt szerzett egyetlen nemzetközi mérkőzésen. Horváth József a BTC csatára hajtotta végre ezt a történelmi és rendkívül örömteli te... -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. Csapatunk jó játékot produkált. A Molnár II.-Schlosser balszárnyal az osztrákok nem tudtak mit kezdeni és Károly is sokszor okozott zavart a védelmükben.
A meccs után Hajós Alfréd lemondott a szövetségi kapitányi posztról. Helyére [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/6/stobbe_ferenc]Stobbe Ferenc került, aki már korábban betöltötte ezt a funkciót. Az új szövetségi kapitányt december 7-én választották meg és ekkor választották újra a válogató bizottságot is. Tagjai: [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/21203/iszer_karoly]Iszer Károly, [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/26333/lowenrosen-karoly]Löwenrosen Károly, [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/586/ordody_bela]Ordódy Béla, Steiner Hugó valamint a kapitány.
Válogatott mérkőzéseinken előszőr ítéltek 11-est ellenünk.
forrás:
mafoci -
A csapatot a válogató bizottság állította össze. Végre véglegesen megalakult a Cseh Labdarúgó Szövetség is. Ettől persze még a hozzánk érkező csapat erősen tartalékosnak tekinthető, hiszen nemzetközi kötelezettségeire hivatkozva sem a Slavia, sem a Sparta nem adott játékost a mérkőzésre (hiányzott a két legnagyobb csillag Baumruck és Kosek).
A két együttes nem bírt egymással és nem produkáltak emlékezetes játékot sem.
forrás:
mafoci -
A válogatást az MLSZ Intéző Bizottsága végezte. Az első olyan válogatott mérkőzése volt a mieinknek, amikor nem született gól a 90 perc során. A technikásan játszó osztrák csapat nem boldogult a magyar védelemmel.
A Sportvilág című újság megjegyzi a meccs kapcsán: "A magyar sport történetében példátlanul álló, hatalmas közönség előtt került sorra a játék..." (6.500 néző). A hangulat és a külsőségek is eddig példátlanok voltak. Ünnepi pompa és hatalmas újjongás fogadta a játékosokat. Csapatunk új, skarlátvörös mezükben, mellükön a magyar címerrel lépett pályára.
A mérkőzés után egy hónappal (március 9-én) az MLSZ Igazgató Tanácsa úgy döntött, hogy az Intéző Bizottságot felmenti a válogatottal kapcsolatos feladatok alól. A döntés szerínt minden évben a [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/szovetsegi_kapitanyok]szövetségi kapitány megválasztásával egy időben, az év első tanácsülésén, öttagú válogató bizottságot is választanak, amelynek a kapitány hiva... -
A válogatást az MLSZ Intéző Bizottsága végezte. Rossz előjelek után lehetetlen körülmények között lejátszott mérkőzés.
A szövetségi kapitány nem tudott a csapattal utazni. A pályaudvaron azonban kiderült, hogy nem csak a kapitány, de az utiköltség és a felszerelés is "lemaradt". Az utiköltséget összedobták a csapatot a pályaudvarra kísérő MLSZ funkcionáriusok, felszerelést pedig a bécsi Cricketter kölcsönzött. (Így csapatunk feket-fehér csíkos mezben játszott!) Most már minden rendben volt, csak az időjárás...
Szakadó esőben, térdig sárban küzdött meg egymással a két együttes. Ezek után nehéz lenne reálisan értékelni a mérkőzést. De legalább a 90 perc során nem csak az eső, a gólok is szépen hullottak.
Az osztrák csapatok ismét egy egyesületben tömörültek. Mégpedig nem az elsőnek alakult, hanem az ellenszövetségként létrejött Österreichisches Fussball Unio zászlaja alatt. (Ez a szövetség lépett be azután a FIFA-ba.)
forrás:
mafoci -
Továbbjutott a Celtic FC, 5-0-ás összesítéssel.
-
Továbbjutott az MTK, 3-2-es összesítéssel.
-
Továbbjutott az IFK Göteborg, 4-1-es összesítéssel.
-
Továbbjutott a Leeds, 6-0-ás összesítéssel.
-
Továbbjutott a Ferencváros, 5-3-as összesítéssel.
-
Továbbjutott a Benfica, 3-0-ás összesítéssel.
-
Továbbjutott a Vasas, 11-1-es összesítéssel.
-
Továbbjutott a Vasas, 9-1-es összesítéssel.
-
Továbbjutott az Internazionale, 4-1-es összesítéssel.
-
Továbbjutott a Vasas, 7-0-ás összesítéssel.
-
Továbbjutott az Internazionale, 5-1-es összesítéssel.
-
Továbbjutott a Ferencváros, 3-1-es összesítéssel.
-
Továbbjutott a Ferencváros, 13-2-es összesítéssel.
-
Az 1964. évi magyar bajnokcsapat az első forduló sorsolásánál ‘habkönnyű’ ellenfelet kapott, így a zöld-fehérek Albert Flórián gólerős játékával (két mérkőzésen hat gólt rúgott!) kettős győzelemmel jutottak tovább az izlandi IBK Keflavik ellenében. A budapesti találkozó végén ritka esemény szemtanúi voltak a nézők: a Keflavik játékosai a játékoskijárathoz szaladtak, ott felálltak két sorba, és ütemes tapssal köszöntötték a levonuló Fradi-játékosokat.
forrás:
BEK-KRÓNIKA -
Továbbjutott a Benfica, 5-0-ás összesítéssel.
-
Továbbjutott a Győri Vasas ETO, 2-1-es összesítéssel.